AÖF - ANADOLU ÜNİVERSİTESİ - AÖF KDEDİLİ SİSTEM - KPSS - ALES

facebook twitter youtube google+ feedburner

A+ A A-

AÖF Akademik Yetersizlik uyarısı Nedir?

AÖF Uyarı Nedir?

Akademik yıl sonu ve güz dönemi ile birlikte Genel Not Ortalaması 2.00 olmayan öğrenciye akademik yetersizlik uyarısı yapılacaktır. Böyle bir uyarı alan öğrenci, gelecek bir sonraki dönemin sonundaki genel not ortalamasının en az 2.00 olması gerekiyor. Eğer bu koşulu yeterine getirmezse, kayıt yenilettiği takip eden dönemde, son iki dönemdeki CC’nin altında not aldığı dersleri ilgili dönemde tekrar etmek şartıyla genel not ortalamasını minumum 2.00′ye yükseltmek mecburiyetindedir. Eğer bir öğrenci ders tekrarına kalmış ise bu öğrencinin, tekrar ettiği dönem sonunda genel not ortalaması sağlaması halinde ders tekrarı artık tamamen bitmiş olacaktır. Fakat, bir dersten FF,DZ veya YZ notu alan bir öğrenci bu dersi, dersin verildiği dönemde tekrar almak mecburiyetindedir.

Kayıt yenileme dönemlerinde, ders tekrarlarına kalan öğrenciler ders ekle/sil işlemi sırasında CC’nin daha altında düşük not aldıkları takdirde dersleri almak zorunda olduklarından bu dersleri kesinlikle eksiltemezler.

 

AKADEMİK YETERSİZLİK ALAN ÖĞRENCİLER NE YAPMALI ?

Bu uyarıyı alan öğrenci dönem GNO'sunu 2.00 üzerine çıkarmak zorundadır , Çıkaramazsa son 2 dönemde CC nin altında aldığı harf notlarını bir alt sınıftan ( alttan ) almak zorundadır ...

 

 

Anadolu Üniversitesi Akademik Yetersizlik uyarısı hakkında bilgilendirme:

Güz dönemi veya akademik yıl sonunda 2.00 GNO (Genel Not Ortalaması) sağlayamayan öğrenciye “Akademik Yetersizlik Uyarısı” yapılır.

Akademik Yetersizlik Uyarısı http://ogrenci.anadolu.edu.tr adresinden öğrenciye duyurulur. Akademik Yetersizlik Uyarısı alan öğrencinin, bir sonraki dönem sonundaki GNO’nın en az 2.00 olması gerekir. Bu koşulu yerine getiremeyen öğrenci, kayıt yenilettiği takip eden dönemde, son iki dönemdeki CC’nin altında not aldığı dersleri ilgili dönemde tekrar etmek suretiyle GNO’nı en az 2.00’ye yükseltmek zorundadır.

Ders tekrarına kalan bir öğrencinin, tekrar ettiği dönem sonunda 2.00 GNO’nı sağlaması halinde ders tekrarı sona ermiş olur. Ancak, bir dersten FF, DZ ve YZ notu alan bir öğrenci bu dersleri, derslerin verildiği dönemde tekrar almak zorundadır.

Ders tekrarına kalan öğrenci kayıt yenileme döneminde ders ekle-sil işlemi sırasında, CC’nin altında not aldığı dersleri almak zorunda olduğundan bu dersleri eksiltemez.

BUGÜN327
DÜN895
BU HAFTA4972
BU AY18617
TOPLAM3973206
Sınava Kaldı!!
Okullar Okullar
KAPAT
KAPAT