AÖF - ANADOLU ÜNİVERSİTESİ - AÖF KDEDİLİ SİSTEM - KPSS - ALES

facebook twitter youtube google+ feedburner

A+ A A-

Aöf Sınavda 4 Yanlış 1 Doğruyu Götürecek mi?

Açıköğretim okuyan ve yeni kayıt olan herkesin bildiği gibi açıköğretim sınavlarında yanlış cevaplar doğru cevapları götürmüyordu. Son günlerde ise açıköğretimde de 4 yanlışın 1 doğruyu götüreceği konuşulmaya başlanmıştı. Henüz yazılı bir duyuru yapılmadı fakat Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan 10 Ekim 2016 Günü TRT OKUL da katıldığı programda konu ile ilgili çok önemli açıklamalar yaptı.

“YÖK Ölçme değerlendirme ile ilgili bir standart oluşturmak istiyor. YÖK ün belirlemiş olduğu usul ve esaslara göre bu yıldan itibaren Açıköğretim fakültesi (AÖF) yanlış cevapların doğru cevapları götürme uygulamasını yapacağız. Bu değişiklik sadece bizde değil, ülkemizde eğitim sunan tüm Açıköğretim fakülteleri tarafından uygulanacaktır “

Yukarıdaki açıklamaya göre bu yıldan itibaren sınavda yanlış verilen cevaplardan 4 tanesi 1 doğru cevabı götürecek. Her yanlış cevap 0.25 doğru cevabı eksiltmiş olacak.

Ayrıca bu uygulama sadece anadolu üniversitesi açıköğretim fakültesinde değil İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi’ne ve Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’ne bağlı olan bölümlerdeki sınavlarda 4 yanlış 1 doğruyu götürmesi uygulamasına geçilecek.

Yazılı bir duyuru yapıldığında tekrar sizlere duyuracağız.

BUGÜN493
DÜN636
BU HAFTA1129
BU AY15271
TOPLAM3996678
Sınava Kaldı!!
Okullar Okullar
KAPAT
KAPAT