AÖF - ANADOLU ÜNİVERSİTESİ - AÖF KDEDİLİ SİSTEM - KPSS - ALES

facebook twitter youtube google+ feedburner

A+ A A-

AÖF Sınav Giriş Yerleri Öğren - Açıköğretim Fakültesi

AÖF Sınav Giriş Yerleri Öğren - Açıköğretim Fakültesi

Açıköğretim Fakültesi güz dönemi ve bahar dönemi ara sınav, final öncesi merak edilen bir konu aöf sınav yerleri belli oldu mu? sınav giriş yerleri açıklandı mı? veya ne zaman açıklanacak sorusudur. Sınava gireceğiz yerler sınav gününe tahminen 1 hafta kala açıklanmaktadır.

Açıköğretim sınav yerlerini öğrendikten sonra sınav giriş belgesinin yazıcıdan çıktısını alın. Sınava girmek için nüfus cüzdanı ile fotoğraflı sınav giriş belgesigerekmektedir. 2015-2016 eğitim yılı itibariyle öğrenci kimliğinin sınavlarda gösterilmesi zorunlu değildir.

Sınav giriş belgesini nasıl çıkartabilirim?

AÖF sınav giriş belgesi çıkarmak için anadolu.edu.tr/acikogretim adresine tıklayınız. Karşınıza gelen ekranda "giriş yapmak için tıklayınız" bağlantısına tıklayınız. Bu adımdan sonra şimdi öğrenci sayfasına TC kimlik numarası ve şifreniz ile giriş yaparak sınav giriş belgesini yazdırabilirsiniz.

Şifremi bilmiyorum, yeni şifre nasıl alabilirim?Şifresi olmayanlar, unutanlar için;

Eğer AÖF şifre hatırlatma kaydı yaptırdıysanızŞifre Hatırlatma sayfasına giderek şifrenizi öğrenebilirsiniz.

Hatırlatma kaydınız yok ise yeni şifre talebinde bulunmak için şahsen AÖF Etkileşim Merkezinin (Çağrı Merkezi) 444 10 26 numaralı telefonunu aramalısınız. Eğer sistemde bir hata olduğunu öğrenirseniz probleminizi çözmek için kayıtlı olduğunuz açıköğretim bürosuna giderek başvurmalısınız.

NOT: e-posta veya üçüncü şahıslar aracılığıyla yapılacak başvurularda şifre alamazsınız.

AÖF Sınavına Girmek İçin Gerekli Belgeler

1. Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesi
2. Nüfus Cüzdanı

Fotoğraflı ve Onaylı Özel Kimlik Belgesi (Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, pasaport, zorunlu askerlik görevini ifa eden er/erbaşlar ile askerî öğrenciler için askerî kimlik belgesi (muvazzaf askerler hariç), Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait kartlar)

Sınava giriş için gerekli bu iki belgeden biri bile eksik olsa öğrenci sınava alınmaz.

Son derece önemli olan aöf sınav yeri değişikliği konusu okumanızı tavsiye ederiz. Ayrıntılı bir şekilde ele alındığı için başka bir yazımızda yer verdik.

 
BUGÜN492
DÜN636
BU HAFTA1128
BU AY15270
TOPLAM3996677
Sınava Kaldı!!
Okullar Okullar
KAPAT
KAPAT